001JTLOGO  fotoTEHNfasade small

 LV 

  EN 

 

 


Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot”

JT bibliotēkas lasītavā skatāma Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas organizētā II Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” godalgoto darbu izstāde.

Pavasarī konkursam tika iesūtīti vairāk, kā 700 vizuālās mākslas darbu, dažādās vecuma grupās, kaut arī konkurss ir jauns un šogad tik organizēts otro reizi.
Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas direktore, Dace Laure, kas ir konkursa iniciatore un nežēlo spēkus tā pilnveidošanai, saka: “Katrai paaudzei ir savi uzdevumi. Kultūras jomā – apzināt, izpētīt un saglabāt priekšteču gara pērles. Bez vēstures nav nākotnes, tāpēc ir svarīgi zināt un godāt savas nācijas personības.
Viens no tādiem Latvijas 20. gadsimta kultūrā bija Ģederts Eliass - spožs gleznotājs, mākslas vēstures pētnieks, spēcīga personība, kura mākslas mantojums apliecina piederību pie augstākajām Eiropas kultūras kvalitātēm. Lepojamies, ka šī izcilā personība ir mūsu novadnieks, dzimis un audzis Jelgavas novada Platones pagasta „Zīlēnu” mājās.”
Izstāde bibliotēkas lasītavā skatāma septembrī un oktobrī.

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2016