001JTLOGO  fotoTEHNfasade small

 LV 

  EN 

 

 


Latvijas skolas somas - Latvijas Nacionalās operas un baleta apmeklējums

2019. gada 12. decembrī 106. grupas izglītojamās kopā ar audzinātāju Sigitu Brakovsku apmeklēja Latvijas Nacionālo operu un baletu, izrādi “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”. Baleta apmeklējums organizēts pateicoties Latvijas valsts simtgades projektam “Latvijas skolas soma”.

LSS opera

Baleta viencēliens ar Antona Freimana libretu pēc Viljama Šekspīra traģēdijas “Hamlets” motīviem. Šižets viegli uztverams un saprotams, zemteksta dziļi iedvesmots horeogrāfs savā pirmajā pilnmetrāžas baletā parāda kā tika risinātas attiecības ar nāvi, izaicina uz dialogu paaudzes, pagātni un nākotni.
Baleta viencēliens “(Ne)stāsti man pasakas” ar Elzas Leimanes libretu, iedvesojoties no Imanta Ziedoņa literārā darba “Krāsainās pasakas”. Septiņas krāsas, katrai krāsai piemīt skaņa. Krāsas zib un nomaina vienu otru – pelēkā, dzintarainā, sarkanā, zaļā, baltā, raibā un zilā. Tā tikai ilūzija, ka kāds jāmeklē, viss spēks mīt katrā pašā. Skaņraži un pasaku krāsu ģenerētāji, mūziķu trio  – Jānis Šipkēvics, Matīss Čudars un Kaspars Kurdeko.
Lielisks vakars un patīkama skatīšanās un klausīšanās!

 

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2016