001JTLOGO  fotoTEHNfasade small

Mācību ekskursija

š.g. 23.septembrī 102.grupas izglītojamie ar skolotājiem M.Blumbergu un I.Blumbergu devās mācību ekskursijā uz  Vienkoču parku, kas atrodas Līgatnes novada, Līgatnes pagasta "Vienkočos" un Ieriķu dzirnavu pastaigu taku, kas atrodas Ieriķos, Drabešu pag., Amatas nov.
Vienkoču parku apskatījām zinoša gida pavadībā. Mēs uzzinājām daudz interesanta par kokamatniecību, vienkočiem, Gaujas Nacionālā parka dabu, zaļo domāšanu un Līgatnes apkārtnes vēsturi. Vienkoču dabas parka pastaigu takā ir daudz interesantu eksponātu un vēsturisku celtņu maketu.


Tad gids mums izrādīja Kokamatniecības muzeju, kurš ir iekārtots kā sena darbnīca. Tajā puiši uzzināja, kā senie amatnieki izgatavoja sadzīves lietas gan muižkungu, gan citu cilvēku vajadzībām. Īpaša uzmanība šeit veltīta vienkoču laivu izgatavošanas procesa izzināšanai.
Šajā vēsturiskajā darbnīcā lielākā daļa darbarīku ir lietošanas kārtībā. Muzeja ekspozīcija joprojām tiek papildināta un pilnveidota.

Muzeja darbnīcas pamatā ir darbagaldi, kas ar motoru un siksnu palīdzību tiek darbināti caur transmisijas asi. Kopējais darbnīcas iekārtojuma stils atbilst 19.gs. beigām un 20.gs. sākumam.

Pēc tam mēs devāmies uz Ieriķu dzirnavu dabas taku, kas atrodas Melderupes krastos. Tur ir vairāki skaisti ūdenskritumi.

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2020