001JTLOGO  fotoTEHNfasade small

Mācību ekskursija

Maršruts: Jelgava- Saulkrasti- Jelgava.
Mērķis: Attīstīt izziņas intereses, paplašināt redzesloku saliedējot klases kolektīvu sportiski aktīvās izklaidēs.
Informācija par ekskursijas galamērķi:
 Saulkrastu velosipēdu muzejs ir tēva un dēla Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija, kas ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā un lielākā Baltijā, jau vairākus gadus apskatāma pašu radītā muzejā. Velosipēdu muzeja kolekcija komplektēta no tehniski interesantākajiem Latvijā atrastajiem velosipēdu attīstības vēstures paraugiem.

Fakti, kurus uzzinājām par galamērķi:

  • Ka muzejā atrodas, viens no pirmajiem Latvijā izgatavotajiem "augstratiem", kas tapis 1887. gadā Liepājā Emīla Matīsa (Mathies) darbnīcā;
  • Ka bija iespēja ieraudzīt Leitnera velosipēdu fabrikā (pirmā velosipēdu fabrika Latvijā) 1888. gadā ražoto  "Safety" tipa velosipēdu;
  • Ka muzejā atrodas, 1940. gadā VEF sporta lidmašīnu darbnīcā vienā eksemplārā izgatavotais koka divritenis, ko, izmantojot lidmašīnu būves materiālus, konstruēja tā laika pazīstamākais latviešu aviokonstruktors Kārlis Irbītis.
  • Sapratām,  ka Hobijs var kļūt par  pamatu uzņēmējdarbībai.

Kas patika:
Mūsu izzinoši, izklaidējošajā ekskursijā patika viss - velosipēdu muzejs, kolektīvā kopā būšana, gan sportiski aktīvā izklaide – peintbols. Kā arī pastaiga gar Saulkrastu jūrmalu.  Vēlētos aizbraukt vēl kādās mācību ekskursijās, uz inženierkomunikāciju uzņēmumiem, lai gūtu plašākus priekšstatus par savu profesiju.

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2020