001JTLOGO  fotoTEHNfasade small

Mācību ekskursija uz Turaidu

Maršruts: Jelgava- Turaida - Jelgava.
Mērķis: Attīstīt izziņas intereses, paplašināt redzesloku saliedējot grupas kolektīvu sportiski aktīvās izklaidēs.
Informācija par ekskursijas galamērķi:
Turaidas muzejrezervātā iespējams iepazīties ar ekspozīcijām par arheoloģijas, kultūras un mākslas vēsturi, kas stāsta par notikumiem sākot jau ar 11. gadsimtu. Te glabājas daudzi stāsti – par viduslaiku pili un baznīcu, Gaujas lībiešiem, seno muižas centru un Dainu

 Muzejrezervāts piedāvā pārskata un tematiskās ekskursijas latviešu, angļu, krievu un vācu valodā, kuru laikā kopā ar gidu var iepazīt Tautasdziesmu parku, viduslaiku pili, baznīcu, muižas saimnieciskās apbūves centru, lībiešu kultūras mantojumu un dabas takas. Vēsturi interaktīvi izzināt var, piedaloties izglītojošajās programmās, kas veidotas dažāda vecuma grupām. Muižas smēdē strādā kalējs, kurš piedāvā izkalt laimes pakavu vai monētiņas, un stallī iekārtota mākslinieka darbnīca, kurā, iepriekš piesakoties, var vērot smilšu mākslas izrādes.

Fakti, kurus uzzinājām par galamērķi:

Turaidas muzejrezervāta 58.34 ha lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem  vairāk nekā 1000 gadu garumā, sākot ar 10. gadsimtu.

Uzzinājām, ka:

  • Turaidas pils tornim ir 139 pakāpieni;
  • Teritorijā atrodas turaidas Rozes kaps;
  • Teritorijā atrodas viena no vecākajām koka baznīcām Eiropā;
  • Pils sienu biezums ir 5 m un ķieģelis , no , kura cēla pili, sver ap 20 kg
  • Teritorijā atrodas Dainu kalns.

Kas patika:

Projekta “Skolas soma” ietvaros mēs, 204. grupa bijām ekskursijā uz Turaidas pili, kur notika orientēšanās spēle “ Tūkstošgades stāsts”. Mūs sadalīja 3 grupās, katrai  iedeva turaidas apvidus karti un uzdevumu lapu. Bija jādodas pa Turaidaspils teritoriju, jāatrod kartē atzīmētie objekti un jāatbild uz jatājumiem. Balvās bija diplomi un konfekte. Tas bija labi pavadīts laiks, jo daudz uzzinājām par Turaidu, tās cilvēkiem un vēsturi.

 

Copyright www.jelgavastehnikums.lv 2005-2020