Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 23.10.2024. 105. grupas izglītojamie – topošie viesmīlības pakalpojumu speciālisti, moduļa Tūrisma un viesmīlības uzņēmuma darbības pamatprocesi ietvaros, kopā ar profesionālo priekšmetu skolotāju Līgu Orupu un audzinātāju Baibu Pudzi-Lodi, devās mācību ekskursijā uz Rīgu.

 

Ierodoties Rīgā, apmeklējām starptautisko lidostu “Rīga”. Izzinājām lidostas vēsturi, apmeklējām lidostas terminālus, dodoties cauri drošības kontrolei, kas daļai jauniešu bija kas jauns un vēl nepieredzēts, kā arī ar lidostas autobusu izbraucām lidostas teritoriju, vērojot lidmašīnu pacelšanos, nolaišanos, uzzinot profesionālas detaļas par skrejceļiem, lidmašīnu stāvvietām, peroniem, līniju un zīmju nozīmi, lidmašīnu nosēšanās un pacelšanās virzieniem (“kursiem”), to, ka pilotu “informēšana” notiek trīs līmeņos – uz zemes, pacelšanās laikā un gaisā. Tāpat uzzinājām cik daudz un dažādas profesijas darbojas aviācijas nozarē – tehniķi, dispečeri, drošības inspektori, apkalpošanas aģenti (pasažieru un gaisa kuģu), klientu apkalpošanas speciālisti un daudzi citi.  Jaunieši, kas bija lidojuši, atzina, ka ir ārkārtīgi interesanti ielūkoties kā šī “sistēma” darbojas no “iekšpuses”.

 

Pēc starptautiskās lidostas “Rīga” apmeklējuma devāmies uz viesnīcu “Monika Centrum Hotels Rīga”, kur mūs sagaidīja viesnīcas direktors Ruslans Jamčinskis un laipni izrādīja viesnīcas numurus, restorānu, konferenču zāles, saunu, trenažieru zāli, kā arī atbildēja uz jauniešu jautājumiem, jo viesnīcas apmeklējuma laikā jauniešiem tika doti darba uzdevumi, lai izzinātu viesnīcu un nostiprinātu teorijā apgūtās zināšanas – vēsturi, organizatorisko struktūru, pamatproduktu un papildpakalpojumus, konkurentus, kā arī pēc pašu veidotiem kritērijiem – viesnīcu novērtējām.

 

Pēc viesnīcas apmeklējām Farmācijas muzeju. Farmācijas muzejs ir vieta, kur ceļot laikā - no senās dziednieces namiņa līdz laikiem, kad aptiekās valdīja noslēpumaina gaisotne un zāļu nosaukumi bija mistiski un nesaprotami. No alķīmiķa laboratorijas līdz padomju aptiekāra asistenta valstībai, kur tapa mikstūras un pulveri, un tālāk uz 21. gadsimta sasniegumiem. Muzejs iekārtots 18. gadsimta ēkā, kas ir arhitektūras piemineklis. Muzejā atspoguļota farmācijas un aptieku veidošanās vēsture Latvijā. Skatāmi 17.-19. gadsimta dokumenti un grāmatas, aptieku trauki, signatūras, zāļu formas un ierīces to pagatavošanai, kā arī 20. gadsimta 20.-30. gados un mūsdienās Latvijā ražotie medikamenti. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros ar jauniešiem izvēlējāmies muzejpedagoģisko programmu “Viduslaiku alķīmiķu noslēpumus atklājot”, kas aicināja apciemot senatnīgu aptieku, satikt viduslaiku alķīmiķi, ielūkoties viņa laboratorijā un izsekot aizraujošam noslēpumu un atklājumu stāstam gadsimtu gaitā. Uzzinājām interesantus faktus par ķīmijas un farmācijas vēsturi, kā arī par tautas medicīnu un tās nozīmi ikdienas dzīvē.

 

Ekskursijas laikā jaunieši ne vien izzināja jaunus produktus un pakalpojumus tūrisma un viesmīlības nozarē, bet arī guva jaunu pieredzi. Šādā veidā jauniešiem bija daudzpusīga iespēja izzināt Latvijas tūrisma un viesmīlības produktus un pakalpojumus, rast iedvesmu un motivāciju profesijas apguvei nākotnē, redzot nozares daudzveidīgumu, veidot jaunas draudzības un turpināt veidot saliedētu komandu grupas ietvaros!