12. martā Jelgavas tehnikumā viesojās mūsu absolvents, airBaltic vecākais stjuarts Tomass Lakotko. 

Tikšanās laikā Tomass iepazīstināja kvalifikācijas “Viesmīlības pakalpojumu speciālists” jauniešus ar karjeras iespējām, kā arī bonusiem, ko piedāvā airBaltic – bezmaksas apmācības 8 nedēļu garumā, īpašās darbinieku biļetes ceļošanai, elastīgs darba grafiks un citi plusi. 

Tomasa stāsts. Tomass Lakotko mācības Jelgavas tehnikumā uzsāka 2018. gadā, kvalifikācijā “Viesmīlības pakalpojumu speciālists”. Mācību prakšu laikā Tomass izmēģināja dažādus iespējamos karjeras virzienus, ko piedāvā šī profesija – pirmajā praksē viņš iemēģināja roku picu cepšanā Čili Pizza, tad strādāja arī viesnīcā Wellton Riverside SPA Hotel, kur tika arī atzinīgi novērtēts un paaugstināts amatā pēc godpilnās 1. vietas iegūšanas prasmju konkursā “Skills Latvia 2021”. 
Tomēr Tomasa sirdij vienmēr tuva bijusi aviācija. Tā nu gadījās, ka 4.kursā pavērās iespēja īstenot praksi Rīgas lidostā. Kādu laiku nostrādājot pasažieru reģistratūrā, Tomass pievienojās airBaltic programmai “Office In the Sky”, lai izmantotu iespēju izmēģināt stjuarta lomu, kā rezultātā saprata, ka šis darbs ir paredzēts viņam. Tagad Tomass jau ir kļuvis par vecāko stjuartu. 
Svarīgi piebilst, ka stjuarta darbs nebūt nav vienkāršs. Stjuarti ir atbildīgi ne tikai par pasažieru apkalpošanu, bet galvenokārt – par drošību! 
Tomasa ieteikums jauniešiem: “Mācieties valodas! Ne tikai angļu, bet arī vācu”. Viņš skaidro, ka aviācijas nozarē bez angļu valodas zināšanām strādāt nav iespējams, bet tikpat svarīga ir arī vācu valoda, kas paver vēl plašākas karjeras iespējas. 

Tomass izsaka milzīgu pateicību ikvienam, kas piedalījās viņa karjeras izaugsmes ceļā, bet īpašs paldies viņa skolotājai - Santai Miķelsonei-Bražei, kura ne mirkli neļāva nolaist rokas un neatlaidīgi virzīja Tomasu uz mērķa sasniegšanu!

No sirds pateicamies Tomasam par dalīšanos savā pieredzē! Mēs patiesi lepojamies ar savu absolventu sasniegumiem!