29.02.2024. Jelgavas tehnikumā norisinājās pēdējie divi nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia2024 pusfināli - “Web tehnoloģijas” un “Datortīklu administrēšana”.

Apsveicam mūsu jauniešus ar izcīnīto iespēju piedalīties SkillsLatvia2024 finālā:
•    “Web tehnoloģijas” - Dāgs Neliuss (410.grupa),
•    “Datortīklu administrēšana” - Kristaps Dombrovskis (308.grupa)

Konkursa “Web tehnoloģijas” dalībniekiem bija jāizstrādā vienkāršota mūzikas atskaņošanas aplikācija, kas ļauj pievienot/noņemt mūzikas failus (mp3), kārtot mūzikas failus atskaņošanas sarakstos, ievākt dažādu statistiku, balstoties uz klausītāja atskaņotajām dziesmām un to metadatiem, piedāvāt līdzīgas dziesmas atskaņošanai no jau pievienotajām, kā arī, kas ļauj meklēt audio failus pēc dažādiem kritērijiem. Jaunajiem speciālistiem bija jāizveido arī aplikācijas vizuālais noformējums, balstoties uz dizaina skici. 

Savukārt, prasmju konkursā “Datortīklu administrēšana” jaunajiem speciālistiem bija jāveic Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšana un konfigurēšana, datortīkla iekārtu (komutatoru un maršrutētāju) vienkāršu konfigurācijas uzdevumu veikšana gan reālām MikroTik iekārtām, gan datortīkla simulācijas vidē. Operētājsistēmas instalēšana varēja tikt aizstāta ar virtuālo mašīnu uzstādīšanu, izmantojot konkursa organizatoru izveidotus šablonus.

Paldies profesionālās izglītības skolotājiem Uldim Grundem-Zeifertam un Kasparam Ļubinskim par izglītojamo sagatavošanu dalībai konkursā!